Forum Dziewczyński świat! Strona Główna Dziewczyński świat!
Forum dla dziewczyn :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poleć książkę.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dziewczyński świat! Strona Główna -> Książki, gazety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Immoral
Tancerka Snu


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 1700
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Czw 18:40, 07 Cze 2007    Temat postu: Poleć książkę.

Tak jak w 'muzyce' będą pewne wymagania, mianowicie:

*tytuł
*autor
*literatura jakiego kraju (to dla tych co namiętnie szukają książek w bibliotece gdzie usegregowane są nie tematyką, a narodowością <literatura polska, angielska, amerykańska, etc.>)
* gatunek (powieść, felietony, reportaże, romans, etc.)
*wstęp do streszczenia - nie podawać mi tu zakończenia, czy całego streszczenia bo chyba każdy woli sam przeczytać i się dowiedzieć.
*własna opinia, recenzja.


Lets goł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tailyweily
Najbardziej krejzi użytkowniczka.


Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 4080
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/6

PostWysłany: Czw 19:50, 07 Cze 2007    Temat postu:

Godzina Zero
Aghata Christie
Bodajże angielska
Kryminał
Opowiada głównie o historii różnych ludzi, ale najbardziej o nowożeńcach, z których jeden jest po rozwodze i nadal kocha swoją byłą.
Powiem szczerze, że ciekawa lektura, gdyż miała zdumiewające zakończenie niby proste aczkolwiek specyficzne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
naive
Męczycielka klawiatury


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/6
Skąd: z gwiazd ;)))

PostWysłany: Pon 19:26, 13 Sie 2007    Temat postu:

'Świat u stóp'
Lesley Lokko
chyba angielska, albo amerykańska
powieśc (trochę romantyczna)
Opowieść o 4 przyjaciółkach które poznały się w internacie, potem pomagały sobie i wspierały się całe życie.
naprawdę warta przeczytania książka, nieliczna, która mi się spodobała, wzruszająca, romantyczna, czasami rozśmiesza
POLECAM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Donia123
Muchomorek


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 65
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Wto 18:26, 09 Cze 2009    Temat postu:

Ja bardzo lubię czytać książki humorystyczne .
polecam Dynastia Miziołków Autor Joanna Olech
Kraj wydania Polska , Typ utworu literatura dla dzieci i młodzieży . Opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny - Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora.
bardzo fajnie też czyta się Koszmarnego karolka cykl książek Francesci Simon, który opowiada o niesfornym chłopcu. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pianka
Kurtyzana


Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 997
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: z Sabatu Wiedźm.
Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Nie 17:05, 23 Sie 2009    Temat postu:

Seria książek "Pamiętniki Wampirów"
L.J.Smith
lit. amerykańska
powieść
"Przerażający miłosny trójkąt w przyprawiającej o dreszcz opowieści o dwóch wampirach i pięknej dziewczynie, której obaj pragną"

Jeśli chodzi o moja opinię, to nie mogłam się oderwać od książek z tej serii, bardzo, ale to bardzo bardzo przypominają "Zmierzch", przynajmniej pierwsza część. Jest 7 części z czego dwie jeszcze nie wydane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
knyx
Męczycielka klawiatury


Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: In Your Room/World Full of Nothing/Oberkorn

PostWysłany: Nie 18:07, 23 Sie 2009    Temat postu:

Jonathan Miller - "Obnażeni"

Angielska chyba...
Biograficzna
Opowiada o życiu, stylu, rozrywce i sukcesach zespołu Depeche Mode

Co tu dużo mówić... Świetna. Każdy fan DM powinien mieć ją w swojej biblioteczce. Taka biblia depeszowa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pipi16
Zaklinaczka mrówek


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 202
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: MAZOWIECKIE
Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Śro 15:41, 30 Gru 2009    Temat postu:

JA POLECAM SERIE KSIĄŻEK ''MARTYNKA''.MOŻE I JEST DLA TYCH TROCHĘ MŁODSZYCH, ALE MI SIĘ BARDZO PODOBA I LUBIĘ JĄ CZYTAĆSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sessional
Martelina


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Pią 18:43, 20 Sie 2010    Temat postu:

Niosąca radość
Krzysztof czarnota
powieść (chyba)
polska
Historia mężczyzny który ma wszystko albo mu sie tak zdaje...Jeden wypadek jednak zmienia wszystko i gdyby po potrąceniu psa jednak nie zawrócił w swoim życiu nie osiągnął by nic.

Bardzo mądra książka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MADZIULKA3050
Dziub Dziub


Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Pią 12:09, 20 Lip 2012    Temat postu:

,,Pamiętnik Księżniczki,, Meg Cabot jest to powieść nowojorska, opowiada o 15-letniej dziewczynie Mii, która dowiaduje się że jej ojciec jest księciem a ona księżniczką. Do tego kocha się w starszym bracie jej najlepszej przyjaciółki, a jej mama postanawia spotykać się z jej nauczycielem matematyki. Książka jest pisana w formie pamiętnikarskiej i bardzo fajnie się czyta. Myślę że wam się spodoba.

,,Most do Therabithii,, Katherine Paterson, powieść obyczjowa, opowiada o 11-letnim chłopcu o imieniu Jess, którego sąsiadami zostaje rodzina pewnej pięknej Leslie, z którą po raz pierwszy spotyka się pod koniec wakacji. Po krótkim czasie zostają przyjaciółmi i budują sobie w lesie dom, do którego prowadzi most, nazwany przez nich Therabithią. Książka jest BARDZO FAJNA, chociaż nieco smutna. Mi bardzo się podobała, czytałam ją mnóstwo razy i za kazdym razem płakałam Wink...polecam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fnowak77
Teletubiś


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Chłopak

PostWysłany: Nie 16:56, 21 Kwi 2013    Temat postu:

Amazonia John Rollins - bardzo przyjemna lektura, ciągła akcja. książka jest wciągająca. Ekspedycja naukowców i poszukiwaczy przygód wyrusza w Amazonię w poszukiwania leku, po którym prawdopodobnie mogą odrosnąć kończyny. Wartka akcja walka z najemnikami, dziką przyrodą, dziwnymi stworzeniami i plemieniem Jaguarów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kogoshu
Dziub Dziub


Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: A co to za pytanie?! Skąd, co robi, gdzie robi... A niech się pocałuje w dupę!
Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Pon 19:19, 22 Cze 2015    Temat postu:

*"Pięć królestw", albo "łupieżcy niebios".
*Brandon Mull (ten od baśnioboru)
*Amerykańska
*Fantastyka (trochę horroru)
*Jest chłopiec o imieniu Cole i w ciemną noc haloween z przyjaciółmi wybierają się do domu, w którym podobno mieszka pan od efektów specjalnych. Na początek jest nie strasznie, ale później ich kradną na tajemnicze wybrzeża. Cole poznaje nowych przyjaciół i musi wykonać misje. Póki ich nie zrobił, jest jako niewolnik. Później wraz z nowymi przyjaciółmi, Cole musi uciekać. Dowiaduje się, że jego koleżanka-Mira, nie jest tym za kogo się podawała. Muszą wrócić.
*Książka jest trochę przerażająca, ponieważ wiele osób umiera i jest wiele przerażających potworów, ale jeśli ktoś nie lubi zwykłych książek to ta jest idealna. Przyszłam do Empiku i kupiłam tą książkę z myślą, że jest ona zwykłą dziwną książką, albo taką "magią" dla mniejszych. Zawiera trochę trudne wyrazy i jest raczej dla nastolatków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emilkalove
Kochanka Misia Uszatka


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 518
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Pią 12:48, 04 Wrz 2015    Temat postu:

"Czas Beboka". Powieść osadzona w śląskich realiach w czasach PRL-u.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
delfinek28
Muchomorek


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 75
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Wto 18:48, 22 Wrz 2015    Temat postu:

"Dziennik o-błędnik" - ksiązka napisana dla miłośników blogów Wink bo własnie w takiej formie. Widziałam ją w tym [link widoczny dla zalogowanych] miejscu

Ostatnio zmieniony przez delfinek28 dnia Wto 18:49, 22 Wrz 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emilkalove
Kochanka Misia Uszatka


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 518
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Czw 13:19, 10 Mar 2016    Temat postu:

Może przejrzyjcie też [link widoczny dla zalogowanych] - jest tam kilka ciekawych propozycji. Ja dzięki temu artykułowi dowiedziałam się o pierwszym tomie "Lilith", który od razu zakupiłam w księgarni. Wam też polecam tę książkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ola234
Męczycielka klawiatury


Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Śro 22:58, 01 Mar 2017    Temat postu:

Polecam [link widoczny dla zalogowanych] Jacka Komudy. Kawał dobrej historii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Misiaki
Martelina


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Sob 20:50, 03 Cze 2017    Temat postu:

Uwielbiam czytać i wiele książek już przeczytałam. Moją ulubioną pozycją w ostatnim czasie jest książka "Piętno pielgrzyma.Zbuntowani".To typowa książka fantastyczna, a mimo to przypadła mi do gustu. Na codzień czytam zupełnie co innego, dlatego też bardzo mnie to zdziwiło.Teraz czekam, aż pojawi się jej kontynuacja .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ola234
Męczycielka klawiatury


Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Płeć: Dziewczyna

PostWysłany: Sob 17:41, 01 Lip 2017    Temat postu:

Polecam wam świetną [link widoczny dla zalogowanych] dla kobiet planujących ciążę Healthy mama - Anna Lewandowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luska12
Potencjalny geniusz


Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Śro 9:49, 31 Paź 2018    Temat postu:

Jeżeli chodzi o fajne ksiazki to mnie zainteresowała zapowiedź nowej ksiazki tego autora [link widoczny dla zalogowanych] Jest to bardzo ciekawa pozycja którą na pewno warto bedzie przeczytać. Mam nadzieje że uda mi sie ją dostać. Jestem fanatyczką książek i mam ich w swopjej kolekcji co raz wiecej.

Ostatnio zmieniony przez Luska12 dnia Śro 9:50, 31 Paź 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dziewczyński świat! Strona Główna -> Książki, gazety
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin